Nadcházející akce

Oprava božích muk v Rapotíně

Soukromý majitel božích muk v Rapotíně se ve spolupráci s památkáři rozhodl tuto nemovitou kulturní památku restaurovat. V loňském roce získal dotaci z Olomouckého kraje a nedávno se dohodl s naším spolkem na spolupráci.

Přiložené soubory: 

Jarní setkání v Pekařově

Tak jako každý rok v květnu můžete přijít na první letošní akci do pekařovské kaple. Jaro se letos probudilo do své krásy se zpožděním i v této podhorské osadě, o čemž se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči a současně si můžete na vlastní uši vyslechnout koncert žáků ZUŠ Šumperk pod vedením pana Petra Kocůrka. Koncertu bude předcházet tak jako každoročně pobožnost k sv. Janu Nepomuckému, patronu na ochranu před povodněmi.

Přiložené soubory: 
application/pdf SymbolPlakát koncertu (127.09 KB)

11.Pouť lidí dobré vůle na Štolnavu

Na počátku našeho lidského snažení bylo postavit na místě zaniklé obce Štolnava (Prameny u Žárové) „Kříž smíření“. Tato iniciativa přerostla v projekt Obnovy základů kostela sv. Jana a Pavla, který byl zbořen v r.1965 československou armádou.

Díky mnoha ochotným dobrovolníkům, dárcům (např.fond "ČSOB a Era pro podporu regionů") a sponzorům mohlo vzniknout dílo, které nejen nám, ale i budoucím generacím připomene, že na tomto krásném místě naší země žili lidé, kteří ho měli rádi a zanechali zde svoji nesmazatelnou stopu.

20. Pekařovská pouť

Pekařovská pouť má za sebou dlouhou řádku let, a protože nad námi neustále drží ochrannou ruku patronka místní kaple Panna Maria, budeme se moci letos setkat v této nádherné podhorské osadě již po dvacáté.

Protože pouť za svoje roky pořádání nabyla do "obřích rozměrů" a vše se vždy má vrátit ke kořenům, bude letošní Pekařovská pouť opět probíhat v menším rozsahu než v době "své největší slávy".

 

Přiložené soubory: 
application/msword SymbolPLAKÁT POUTI (248.5 KB)

Wiederherstellung des Kulturerbes im Teßtal, Bürgervereinigung zur Rettung bedrohten und wertvoller Bauten, von Traditionen und geistiger Kultur im Teßtal.

Powered by Drupal, einem Open-Source Content-Management-System.