17. Pekařovská pouť - ZRUŠENO

Pekařovská pouť letos ZRUŠENA!!! 

Pekařovská pouť má za sebou dlouhou řádku let, a protože nad námi neustále drží ochrannou ruku patronka místní kaple Panna Maria, NEBUDEME SE MOCI LETOS SETKAT v této nádherné podhorské osadě.

Z DŮVODU AKTUÁLNÍ HYGIENICKÉ SITUACE A TOHO, ŽE SE NÁKAZA ONEMOCNĚNÍM COVID-19 PŘÍMO DOTÝKÁ JEDNOHO Z HLAVNÍCH ORGANIZÁTORŮ POUTI, JE 17. PEKAŘOVSKÁ POUŤ BEZ NÁHRADY ZRUŠENA.

Delší dobu jsme letos o uspořádání pouti přemýšleli. Na jedné straně vah byla důvěra a počet návštěvníků, kteří se v minulých letech do Pekařova vydávali, na straně druhé byla všeobecná bezpečnost účastníků pouti, kterou musíme jako pořadatelé veřejné akce zajistit.

A poté, co riziko nákazy covid-19 dorazilo tak blízko, bylo vše rozhodnuto shůry...

Všem pravidelným i nepravidelným účastníkům pouti se tímto za zruření omlouváme a doufáme, že v příštím roce se budeme moci v Pekařově opět setkat.

            Obnova kulturního dědictví údolí Desné, zapsaný spolek pro záchranu ohrožených a cenných staveb, tradic a duchovní kultury v údolí Desné.                                Děkujeme Svazku obcí údolí Desné, obcím JindřichovNový Malín, Petrov nad Desnou, RapotínRejchartice, SobotínVelké Losiny a Vikýřovice za dlouhodobou morální a finanční podporu našich projektů! Za podporu děkujeme také současným i minulým obyvatelům Podesní.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému